لینک مستقیم(تحقیق درباره دانشمندان و ریاضیدانان (ارشمیدس,افلاطون,دکارت,فیثاغورث,خیام و خوارزمی))

تحقیق درباره دانشمندان و ریاضیدانان (ارشمیدس,افلاطون,دکارت,فیثاغورث,خیام و خوارزمی)|لینک مستقیم|اِل یو|2066622|تحقیق درباره دانشمندان و ریاضیدانان,ارشمیدس,افلاطون,دکارت,فیثاغورث,خیام,خوارزمی,تحقیق درباره ارشمیدس,تحقیق,درباره,دانشمندان,و,ریاضیدانان
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان تحقیق درباره دانشمندان و ریاضیدانان (ارشمیدس,افلاطون,دکارت,فیثاغورث,خیام و خوارزمی) را مشاهده می نمایید.

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:19

قسمتی از متن فایل دانلودی:

ارشميدس (Archimedes)

212 ق.م - 278 ق.م

ارشميدس يكي از بزرگترين دانشمندان رياضي و مكانيك در عصر خودش بود. پدرش فيدياس كه منجم بود او را براي آموزش از سيراكوز به مدرسه رياضيات اسكندريه فرستاد. شهر اسكندريه را اسكندر مقدوني در سال 323 ق.م در زمان حمله و حركت به سوي شرق بر كرانه مديترانه در خاك مصرساخت. اين شهر پس از ركود آتن - پايتخت يونان - مركز علم و تجارت شد و بزرگاني چوت اقليدس و بطلميوس و ارشميدس را تربيت كرد. اين شهر حتي موقعي كه به دست مسلمانان فتح شد از مراكز مهم علوم يوناني بود و در انتقال علم و انديشه يوناني به فرهنگ و تمدن اسلامي نقش مهمي داشت. درباره خصوصيات زندگي ارشميدس اطلاعات زيادي در دست نيست. اما علاقه اش به رياضيات و مسائل علمي مكانيك سبب شده است كه كارهاي با ارزشي از او باقي بماند. گفته مي شود كه وقتي به مساله اي علاقمند مي شد از خوردن و خفتن غافل مي شد و چنان خود را سرگرم كار و حل مشكل مي كرد كه هر مساله ديگري او را از كار باز نمي داشت. وقتي كه ارشميدس روي شن هاي ساحل دريا اشكال هندسي خود را رسم كرده بود سربازي بدون توجه با راه رفتن روي شن ها اشكال او را لگد كرد و ارشميدس چنان اعتراض كرد كه موجب خشم سرباز شد و سرباز با شمشيرش به ارشميدس حمله كرد و او را كشت. از آثار علمي او مي توان كشف قانون مايع ها و گازها ( معروف به قانون ارشميدس در شاره ها). تعيين جرم حجمي طلا و تقره و بعضي فلزات ديگر و اختراع پيچ مخصوص حلزوني شكل به نام پيچ ارشميدس براي بالا بردن آب اشاره كرد.

همچنين تاليف كتابهايي از جمله اصول مكانيك - درباره اجسام شناور - درباره كره و استوانه - اندازه گيري دايره و پيچ ها از ديگر كارهاي برجسته اين دانشمند دوران باستان است.

زندگينامه دانشمندان - دانشمند : افلاطون

افلاطون كه يكي از بزرگترين فلاسفه جهان به شمار مي رود، در آتن در سال 428 ق. م، در يك خانواده متشخص آتني متولد شد. نام اصلي او« آريستو كلس» بود و نام افلاطون، بعد ها به مناسبت پيكر تنومندش به او داده شد.

او در يك خانواده اشرافي بزرگ شد. دوره جواني او همراه بود با دوره درخشندگي فرهنگ آتني و در همان دوران، در سن بيست سالگي با سقراط ملاقات كرد و شاگرد او شد. بستگانش اصرار داشتند كه او به حرفه خانوادگي خود يعني سياست بپردازد، اما وقتي محاكمه و مرگ استادش را به دست سياستمداران مشاهده كرد، سياست را رها كرد. او در محاكمه سقراط حاضر بود و اتفاقات آن را در آثار خود ثبت كرده است.پس از مرگ استاد، افلاطون آتن را ترك و به مناطق مختلفي نظير مگارا و سيسيل سفر كرد كه خطرات بزرگي هم برايش در بر داشت؛ تا جايي كه اسير شد و حتي در معرض مرگ قرار گرفت؛ اما سرانجام آزاد شد و به آتن باز گشت.

و...مطالب دیگر:
🔗ادبیات تحقیق و سوابق تحقیقاتی استراتژیها و نظریه های بازاریابی رابطه مند🔗ادببات نظری اختلال یادگیری خواندن🔗ادببات نظری اعتیاد به مواد مخدر🔗ادببات نظری بهزیستی روانشناختی🔗ادبیات نظری پژوهش و پیشینه تعاریف، اهمیت و مدلهای مدیریت دانش🔗ادببات نظری تحریم ها، تحریم های اقتصادی و سیاسی، تحریم های منشوری، تحریم های سازمان ملل🔗مقاله گرافیک و چاپ پوستر در سینمای ایران‌🔗تحقیق در مورد معماری سه بعدی 22ص🔗تحقیق گذری بر مشق های پنهان در کاخ عالی قاپوی اصفهان🔗تحقیق گذری بر ساخت تار و سه تار 42 ص🔗تحقیق درمورد کمال الملک 37 صفحه🔗ادببات نظری تحققی حقوق شهروندی امام🔗تحقیق کرسی بندی در خوشنویسی🔗ادبیات نظری تحقیق و اهمیت مولفه های بهزیستی ذهنی🔗پاورپوینت محوطه سازی و فرش کف در 56 اسلاید کاملا قابل ویرایش به طور کامل همراه تصاویر‬‎🔗ادبیات نظری تحقیق تحلیل نهاد توبه در حقوق بشر اسلامی و فقه جزایی🔗تحقیق کاشی کاری معبد سلطانیه🔗تحقیق در مورد کاریکاتور 20 ص🔗تحقیق با موضوع پنبه🔗اندازه گیری یون کروم (III) در پساب رنگی🔗طبقه بندی ماشینهای بافندگی🔗توسعه تکنولوژی هوشمند برای منسوجات و پوشاک🔗منسوجات هوشمند توسعه تکنولوژی فرآوری TSC در نساجی🔗پردازش زیستی برای پوشاک و منسوجات هوشمند🔗تاثیر و تدابیر خطی در طراحی لباس